2021’de PS5 Stokları Hakkında Bilinenler!

2021-ps5-stoklari

2021’in PlayStation hayranları için iyi bir yıl olacağı anlaşılıyor, çünkü PS5’in stoklarının bu yıl daha bol olması bekleniyor. Şu anda, Sony hala mevcut talebi karşılamak için yeterli konsol üretmekte zorlanıyor ve birkaç perakendecinin hala PS5’in karşılanmamış arka siparişleri var.

Stok kıtlığına rağmen, geçen Kasım lansmanından kısa bir süre sonra tükendiği göz önüne alındığında, PS5 Sony için bir başarı olduğunu kanıtladı. Şirket henüz resmi rakamları açıklamamış olsa da, raporlar PS5’in pazardaki ilk ayında 3,5 milyon adet satmayı başardığını ortaya koydu. Şimdi, lansman sırasında bir konsolu güvence altına alamayan oyuncular için, özellikle Sony’nin bu yıl konsolun üretimini artırması beklendiğinden, PS5’in kullanılabilirliği açısından 2021’in daha iyi olacağı görülüyor.

2021’De Artması Beklenen PS5 Hisse Senetleri

Digitimes tarafından hazırlanan bir rapor, Sony’nin bu yıl PS5’in üretimini artırdığını ve “endüstri kaynaklarının” 2021’de yaklaşık 16,8 ila 18 milyon adet beklediğini iddia ediyor. Sony’nin 2021’in sonuna kadar 18 milyon konsol üretebileceğini ve ayrıca geçen yıl Sony’nin sattığını iddia ettiği 3,5 milyon konsolun üretilebileceğini varsayarsak, bu yıl 21,5 milyon PS5 biriminin üretilmesi bekleniyor. Bununla birlikte, PS5, PS4’ün ilk yıl satışlarından daha fazla satarsa, en son konsol, tarihteki en çok satan konsol olan PS2’nin 155 milyon ömür boyu rekor satışını geçme yolunda ilerliyor.

Sony, PS5’I Daha Fazla Ülkede Piyasaya Sürmeye Başlayacak

Şu anda Sony, 2021’de PS5 için resmi tarih henüz yayınlamadı, şirket şimdi konsolun daha da fazla ülkede piyasaya sürüleceğini doğruladı, bu da Sony’nin PS5’in üretimini şimdiden artırmaya başladığının açık bir göstergesi. PlayStation’ın Stokları çoğunlukla Kuzey Amerika, Japonya ve Avrupa’daki kilit pazarları etrafında toplanıyor, ancak şimdi PS5’in başka bölgelerde dağıtılacağı doğrulandı.

Asya’da PS5, Kuzey Amerika ve Avrupa ile birlikte Singapur, Güney Kore ve konsolun ana ülkesi Japonya’da piyasaya sürüldü. Geçen Aralık ayında, PS5 Malezya, Endonezya ve Filipinler dahil olmak üzere diğer Asya ülkelerinde piyasaya sürüldü ve Endonezya’dan oyuncular 22 Ocak’ta konsola el atmayı bekliyordu. Şu anda, perakendecilerin PS5 stoklarını tam olarak ne zaman yenileyebileceklerini kimse bilmiyor. 2021’in ilk yarısında PS5’in stoklarının gelip gitmesi bekleniyor, bu da oyuncuların bir birimi güvence altına almak için tetikte kalmaları gerektiği anlamına geliyor.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fizksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri