505 Games, Puzzle Quest Dev’i Satın Aldı!

505 Games, Puzzle Quest serisinin geliştiricisi Infinity Plus Two’u satın alarak 2021’in ilk satın alımlarından birini aldı. Sektör tarihindeki en büyük oyun stüdyosu satın almalarından bazıları, 2020’de ZeniMax Media’nın Microsoft tarafından satın alınmasıyla gerçekleşti. Bu yıl büyük stüdyo pikaplarıyla dolu bir yıl olacak, ancak daha küçük bir yıl ile başlıyor gibi görünüyor. İtalyan yayıncı 505 Games, belki de en çok Puzzle Quest serisiyle tanınan Avustralyalı Infinity Plus Two stüdyosunu satın aldığını duyurdu.

Infinity Plus Two, 1989’da tamamen kurulmuş olan, orijinal Puzzle Quest‘in lansmanından çok öncesine dayanan uzun bir geçmişe sahip bir stüdyodur . O zamandan beri bazı dramatik değişiklikler geçirdi, 2003’te tamamen bağımsız hale geldi ve Warlords 4‘ü yaptı. O zamanlar Infinite Interactive olarak bilinen Infinity Plus Two, 2011’de satın alındı ​​ve 2012’de bir kez daha bağımsız hale geldi. Şirket resmi olarak Infinite Interactive’den Infinity Plus Two’ya geçti.

Infinity Plus Two’nun en büyük oyun serisi, D3 tarafından yayınlanan RPG ve 3’lü eşleştirme bulmaca oyununun bir karışımı olan Puzzle Quest serisidir.  İlk Puzzle Quest’in piyasaya sürüldüğü 2007’den bu yana, Infinity Plus Two toplam dört Puzzle Quest oyunu çıkardı, en sonuncusu 2019’da Nintendo Switch’te Puzzle Quest: The Legend Returns idi.

Infinity Plus Two’nun satın almaya yol açmış olabilecek 505’li bir oyunu var. 2014 yılında Infinity Plus Two, PQ farklı olmayan, oynaması ücretsiz bir RPG 3’lü eşleştirme bulmaca oyunu olan Gems of War’u piyasaya sürdü. 505’in Infinity Plus Two’yu satın almasının ardından daha fazla Gems of War devam filminin piyasaya sürülmesinin  şaşırtıcı olmayacağını söylemek yeterli.

PQ: The Legend Returns artık Nintendo Switch’te mevcut.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fizksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri