Aksiyon-RPG WarTales PC Gaming Show’da Tanıtıldı

Northgard‘ın arkasındaki stüdyo, bubonik veba sonrası bir dünyada geçen yeni cesur ve strateji temelli RPG’si WarTales‘ı PC Gaming Show‘da duyuruyor.

Shiro Games, 2021 PC Gaming Show’da WarTales’i tanıtarak strateji türüyle işinin bitmediğini kanıtladı. Stüdyo, sağlam ama kurgulanmış bir ortaçağ dünyasında sıra tabanlı dövüşle cesur bir atmosfer ve hikaye bağlamayı umuyor. Shiro Games, 2015 yılında piyasaya sürülen ilk oyunuyla 2012 yılında kurulan ve bağımsız oyunlar alanında yükselen bir yıldızdır. Ağırlıklı olarak Evoland ve Northgard ile tanınan stüdyonun WarTales hakkındaki son duyurusu, stüdyonun yerleşik aksiyon-macera kütüphanesinden sapıyor ve cesur bir ortamda geçiyor.

Fragman, anlık oynanışla ilgili ayrıntıları kısa ve belirsiz tutuyor ve Shiro Games web sitesinde bu yazı itibariyle daha fazla bilgi yok. Fragman, birkaç saniyelik serbest biçimli keşif, insanlar ve kurtlar arasında yukarıdan aşağıya sıra tabanlı bir savaş, kasabalara girme yeteneği, kasaba halkıyla ticaret yapma yeteneği ve şehir binalarının üzerinde yüzen istatistik işaretçilerinin her birinde görülenlerden farklı olarak gösteriyor. Shiro Games, bu oyunun daha derinlemesine öğelerini şimdilik bir sır olarak tutmak istiyor gibi görünüyor, ancak oyunla ilgili birçok önemli bilgi fragmandan toplanabilir.

Çok büyük veba bir kıtanın nüfusunun büyük kısmını yok etti. WarTales’ta tasvir edilen dünya, kurgusal Edoran İmparatorluğu’nun Büyük Veba’ya düşmesinden sonra, bölgenin nüfusunu kargaşa içinde bırakıyor. Oyun, önemli savaşlar hakkında zaman periyoduna ait kurgusal tarihi hikayeler olan “WarTales”in tarihsel bir yeniden anlatımı olarak çerçevelenmiştir. WarTales, Shiro Games’in genellikle daha karikatürümsü görsel tasarım alan önceki çalışmalarından daha gerçekçi bir ton ve ayar alır. Northgard gibi, karakterler kılıç ve mızrak gibi döneme uygun silahlar kullanıyor ve Evoland’ın aksine, hikaye ve görseller daha inandırıcı ortaçağ hikayeleri anlatmak için gerçeğe dayanıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu nispeten temelli ayar, bir ormanın içine gizlenmiş uğursuz görünümlü dev canavarın bir çekimi tarafından kesiliyor ve WarTales’in fantaziye fragmanın geri kalanından daha yakın olacağını gösteriyor.

Strateji oyunu hayranları için, WarTales, fragman oyunun gösterdiği şeyi sınırlasa bile heyecan verici bir duyuru olabilir. Shiro Games, Northgard’ın geliştiricileri olarak strateji oyunları konusunda deneyime sahiptir, bu nedenle stüdyo, fragmanın gösterdiği cesur grafiklerin yanı sıra çekici oyun ve ilginç hikayeler sunma potansiyeline sahiptir. WarTales, 2021’de Steam’de yayınlanacak.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fizksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri