AMD ‘nin CEO’su, Grafik Kartının İyileşeceğini Söyledi!

amd-ceo-lisa-su

Teknoloji şirketinin CEO’su Lisa Su’ya göre, AMD grafik kartlarının tedarikleri düşünüldüğünden daha kısa sürede hazır hale gelebilir.

Oyun ve PC ürünlerinin üretimini ve ardından tüketici tarafından satın alınmasını etkileyen teknoloji parçalarındaki mevcut küresel eksikliklere rağmen, şirketler hala belirsiz bir pazara yeni donanımlar koymaya çalışıyorlar. Kısa bir süre önce, AMD’nin gelecek vadeden GPU’sunun özelliklerini gösteren bir sızıntı yüklendi ve Nvidia’nın 3070 Ti’sinin bu ayın sonunda piyasaya sürüleceği söylendi. Şu anda pek çok teknoloji sektörünü etkileyen bir açık olmasına rağmen CEO Lisa Su, durumun yakında düzelebileceğini söyledi.

Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajına göre, AMD’nin CEO’su pozitif bir hava sürdürüyor gibi görünüyor ve şirketin grafik kartlarının kullanılabilirliğinin, yakında olacağına inandığı yonga kaynaklarındaki artış nedeniyle artabileceğini söyledi. 2021’in geri kalanında iyileştirmelerin artacağına inanıyor ve AMD ‘nin ortaklarla birlikte çalıştığını ve durumun beklenenden daha hızlı kontrol altında olabileceğini de sözlerine ekledi. Parça kıtlığı, konsolların yanı sıra PC donanımı üretimini de etkiliyor.

Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, başlangıçta şirketin öngörülebilir bir gelecek için Switch yapmaya devam etmek için gerekli kaynaklara sahip olduğunu iddia etmesine rağmen, son zamanlarda durumun oyuncuların PS5’teki duruma benzer şekilde hibrit konsolda bir eksiklik bekleyebileceği anlamına geldiğini itiraf etti. Bu aşamada, çoğu kişi GPU ve genel oyun pazarı konusunda Su’nun göründüğü kadar iyimser olmayabilir. Öngörünün gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini söylemek imkansız.

Bu durum gerçekleşecek mi, bekleyip görmemiz gerekecek. AMD’nin Ryzen 5000 CPU’larının mevcudiyeti, Su’nun Ocak ayındaki açıklamasından sonraki aylarda iyileşti, bu nedenle ekran kartlarının da aynı şeyi takip edeceğini umuyoruz.

Ozan SuperApp ile oyun kodları, sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 para transferi ve QR kod ile ödeme gibi sayısız avantajı elde edebilirsin. Hemen Ozan SuperApp’i indir, heyecan dolu oyun deneyimi ve tüm harcamalarında dijital finansın avantajını yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri