Apex, 8. Sezonda Steam’de Yeni Oyuncu Rekoru Kırdı

apex-8-sezonda-steamde-yeni-oyuncu-rekoru-kirdi

Steam‘in aktif kullanıcı sayısı artmaya devam ederken, Respawn Entertainment‘ın Apex Legends‘ı eşzamanlı oyuncu sayıları için yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor.

Apex Legends, iki yıl önceki lansmanından bu yana, Respawn Entertainment ve EA için bir amiral gemisi mülkü haline geldi. Oyun, oyunculara yeni içerik ve etkinlikler sunmaya devam ediyor ve yakın zamanda Fuse’u piyasaya sürdü. Oyun, Steam’deki eşzamanlı oyuncular için yeni rekorlara ulaşacak kadar popülerlik kazandı. Apex Legends, oyuncuların kendi özel yeteneklerine sahip benzersiz karakterler arasından seçim yapabilecekleri Titanfall evreninde bulunan karakter odaklı bir battle royale oyunudur. Daha önce, Apex Legends, EA‘nın PC‘lerde Origin platformuna özeldi, ancak nihayet 2020’nin Kasım ayında Steam’de piyasaya sürüldü. Ocak ayında, Apex Legends, Steam’de yeni bir eşzamanlı oyuncu rekoru kırarak bir seferde yaklaşık 130.000 oyuncuya ulaşmıştı.

Şubat ayı boyunca, Apex Legends için Steam oyuncu sayısı artmaya devam etti. 27 Şubat Cumartesi, Apex Legends,197.000‘in biraz altında oyuncuyla platformda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. SteamCharts’a göre ulaşılan kesin sayı 196.799‘du ve oyunun 200.000′lik kilometre taşına daha da yaklaştığını gösteriyor. Apex Legends, tüm platformlarında milyonlarca oyuncuya sahip olmaya devam ediyor, ancak Steam’in daha fazla oyuncu getirmeye devam etmesi etkileyici.

Oyuncu sayısındaki bu artış, muhtemelen yeni bir Efsaneyi tanıtan ve yeni bir savaş geçişini başlatan Sezon 8’in başlamasından kaynaklandı. 8. Sezonun başlangıcında, oyunun lansmanından bu yana iki yılını kutlayan yıldönümü etkinliği de görüldü. Yıldönümü etkinliğinde yeni Efsanevi ve Destansı görünümler, silah kozmetikleri ve 150 Heirloom parçası kazanma şansı görüldü. Savaş geçişi seviyeleri için uğraşan ve değerli Heirloom parçalarını kazanmaya çalışan oyuncular arasında, oyuncu sayısının bu kadar yükselmesine şaşmamalı. Sezon 8, oyuncuların savaşması için yeni bir harita başlatmazken, hayranların favorisi Kings Canyon’un geri dönüşünü gördü. Respawn‘ın hala daha fazla harita geliştirmesi muhtemel ve kesinlikle kaynaklara sahip, özellikle de Apex Legends EA için muhtemelen milyar dolarlık bir franchise.

Respawn ayrıca kendi oyun dünyasını bu yılın sonlarında bir battle royale dünyasının ötesine genişletme planlarını da duyurdu. Muhtemelen, oyuncuların Apex Legends dünyasıyla heyecan verici yeni deneyimler yaşamaları için fırsatlar olmaya devam edecek. Popüler battle royale oyununun arkasındaki ekip mevcut ve yeni oyuncuları oyunu oynamaya ikna etmeye devam ettiği sürece, oyun kesinlikle uzun bir süre buralarda olacak.

Oyun artık PC, PS4, Xbox One’da mevcut ve 9 Mart’ta Switch’e gelecek.

Steam İndirimleri için güncel indirim takvimini 2022 Steam İndirimleri – Steam İndirimleri 2022 Güncel Takvimi içeriğimizde derledik.

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri