Apex Legends Yayıncı ShivFPS Twitch’ten Yasaklandı

apex-legends-shivfps

Dünyanın en büyük Apex Legends yayıncılarından biri olan ShivFPS, Twitch’ten men edildi, ünlü yayıncı bu durum ile mücadele ediyor.

Şu anda oyun dünyasındaki en büyük iki tartışmadan olan, son zamanlarda en büyük Apex Legends yayıncılarından biri olan ShivFPS ile çarpıştı. İçerik oluşturucu, Twitch kurallarını ihlal ettiği için yayın platformundan uzaklaştırıldı, ancak ShivFPS bundan memnun değil ve suçu bilgisayar korsanlarına atıyor. Apex Legends hackerları güvenliği aşabildikleri ve rakipler üzerinde kurdukları terörü yönetebildikleri için, son zamanlarda battle royale’lerde dolandırıcılarla ilgili devam eden bir sorun var.

Hayran kitlesi oyun içinde gerçekten işe yarayacak anti-hile yazılımını geliştiriciden henüz elde edemedi bu arada ShivFPS de dahil olmak üzere irili ufaklı oyuncular bu durum yüzünden acı çekiyor. “Tufi” adıyla anılan belirli bir tanınmış hacker, Shiv’i yayınında rahatsız ediyor hatta bu rahatsızlığı arttırmak için Apex Legends oyununu kullanıyor. Shiv, Tufi’ye karşı yayında saldırgan hakaretler sergilediğinden ötürü (haklı olarak) Twitch ünlü yayıncıyı askıya aldı. ShivFPS, kışkırtma karşısında doğru hareket sergilediğini, haklı olduğunu savunuyor. Askıya alınmayı hak etmediğini  zaten bununla ilgili mücadele ettiğini söylüyor.

apex-legends

Respawn, bilgisayar korsanlarına karşı yasal işlem başlatmayı düşünüyor ve Shiv, konuya dikkat çekmenin ön saflarında yer alıyor. Belki ShivFPS sert bir dil kullanmasaydı, askıya alınmaktan kurtulabilirdi. Shiv, zaten hayranları tarafından yüksek enerjili biri olarak biliniyor. Ancak Twitch kendi yasasını her zamankinden daha sıkı olduğunu ve banhammerini otorite ile kullandığı için, bu tür bir yayıncı olmak, deyim yerindeyse, hayatı sınırda yaşamak anlamına gelebilir. Apex Legends meraklılar için şu anda Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da mevcuttur.

Ozan SuperApp ile oyun kodları, sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 para transferi ve QR kod ile ödeme gibi sayısız avantajı elde edebilirsin. Hemen Ozan SuperApp’i indir, heyecan dolu oyun deneyimi ve tüm harcamalarında dijital finansın avantajını yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri