Apple, Epic Games Davası İçin Valve’dan Veri İstiyor

apple-subpoena-valve-epic-games

Apple, Fortnite‘ın birden fazla platforma sahip olduğunu mahkemelere kanıtlamaya çalışmak için yıllarca finansal veriler için Valve‘ı çağırdı. Apple ve Epic çatışması, Valve dahil olmak istese de istemese de Valve’ın bölgesine doğru ilerliyor gibi görünüyor.

Tim Sweeney, Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers’ın hem gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalar hem de dijital vitrinler için bir endüstri standardı olduğunu belirttiği% 30’luk kesinti hakkındaki görüşlerini tutarlı bir şekilde savunmuştu. İki hokkabaz mahkeme sistemlerinde tartışmaya devam ederken, endüstri mahkeme sonucunun kaçınılmaz dalgalanma etkisine hazırlanıyor.

Buradaki temel soru, Apple ve Google gibi teknoloji şirketlerinin, platformlarında barındırılan içerikten vergi almak için içerik dağıtım tekelleştirme ile suçlanıp suçlanamayacağıdır. Mahkeme sisteminden gelen kaçınılmaz yanıt, şu anda dünyanın en karlı tüketiciye dönük endüstrilerinden biri olan video oyun endüstrisinde sistematik bir değişime işaret edebilir. Sony, Microsoft, Google, Nintendo, Valve ve hatta Epic Games, nihai karara varıldığında kendi hayal kırıklıklarına sahip olabilir.

epic-games-vs-apple

Valve, Apple’ın Washington şirketine karşı, Steam’de listelenen her uygulamanın bilgileri ve fiyatlandırdığı bilgilerle birlikte yıllarca süren finansal verileri almak için bir mahkeme celbi açmasıyla kendini savaşın içine sürüklenmiş halde buluyor. Apple, Valve’ın sandığa yakın olmasını açıkça tercih edeceği gizli belgeler talep ediyor.

Valve’ın, tuhaf dava başladığından beri Apple ile birçok kez görüştüğü, ancak Apple’dan gelen bu iki talep için belge üretmeyi reddetmeye devam ettiği bildirildi. Apple’ın özel iş anlaşmalarıyla ilgili olarak Valve’den en az 32 ayrı talepte bulunduğu çıkarılabilir. Şimdi, Apple, Valve’ın elini keşif talebiyle zorlamak için mahkeme sistemine yaslanarak bu bilgileri almaya çalışıyor. Apple, daha önce Samsung’a karşı bu eylemi tamamlamıştı ve Apple, bu emsali, özel şirketten gizli verilerle uzaklaşmak için kullanmaya çalışıyor. Bu, olası bir rakibe işinin nasıl yürüdüğünü tam olarak göstermeye istekli olduğu anlamına gelmez. Şimdi, ya Valve’ın elini zorlamak ya da Apple’a Valve’ın doğrudan dövüşte bir köpeği olmadığını söylemek mahkeme sistemlerine bağlı. Bundan sonra olabilecek her şey sektörde yankılanacaktır.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri