Bazı Kadınlar Oyunlarda Cinsiyetlerini Gizliyor

Bir ankete göre kadınlar oyunlarda cinsiyetlerini gizliyor kadın oyuncuların yarısından fazlasının çevrimiçi oyun oynarken cinsiyetlerini gizlediğini doğruluyor. Oyun, tarihsel olarak basmakalıp bir erkek hobisi olarak görülse de, oyuncuların %41‘i kadın olarak tanımlanıyor. Video oyunları yavaş yavaş tüm insanlara karşı daha kapsayıcı ve samimi hale geliyor, ancak yakın tarihli bir ankete göre, kadın oyuncuların%59’u çevrimiçi oyun oynarken “Taciz ve saldırıları önlemek için” cinsiyetlerini gizliyor.

Anket, pazarlama araştırma grubu Reach3 tarafından gerçekleştirildi ve 900 kadın oyuncunun ayrımcılıktan en sevdikleri oyun türlerine kadar değişen konularda görüşlerini içeriyordu. Çalışma, istenmeyen tacizi önlemek için kadınların çevrimiçi kimliklerini nasıl değiştirdiklerine odaklanan birden fazla bölüme ayrılmıştır. Ankete göre, cinsiyetini gizleyen birçok kadın bunu cinsiyetsiz bir kimlik kullanarak veya sesli sohbetlerden kaçınarak yapıyor.

Erkek oyuncular tarafından kadınlara karşı sergilenen toksisite, birçok çevrimiçi rekabetçi oyununda özellikle de mikrofon özelliği sunanlarda iyi bilinen bir durumdur. Reach3’ün verilerine eşlik eden bir dizi tanıklıkta, birkaç kadın bu toksisiteden kaçınmak için oyun alışkanlıklarını nasıl değiştirdiklerini anlatıyor. Bazı kadınlar, erkek oyuncuların yalnızca cinsiyetleri nedeniyle düzenli olarak istenmeyen flört mesajları, cinsel görüntüler ve diğer istenmeyen iletişimler kurmaya çalıştığını belirtti. Oyun, topluluktaki cinsiyet çeşitliliği açısından geldiği sürece, hala erkek oyuncuların çoğunluğunun hakimiyetindedir. Araştırmaya göre kadınların yüzde 77‘si oyun oynarken cinsiyet ayrımcılığına maruz kalıyor.

Ankette ayrıca pazarlama ve reklamcılığın kadınları oyun topluluğunda tanıtmaya nasıl yardımcı olabileceğine de değinildi. Ankete katılan kadınlar, çevrimiçi cinsiyetçi davranışları değiştirmeye yardımcı olacak en olası araç olarak reklamı seçtiler. Önerilen fikirlerden bazıları, reklamlarda daha iyi bir kadın dengesi, kadınlara reklamlarda seslendirme yaptırmak vb. tabi ki sadece bununla bitmiyor. Bunun dışında kapsayıcı ve davetkar bir alan yaratmak tamamen reklamcılara ve oyun şirketlerine değil – ortaya çıktığında cinsiyetçi ayrımcılığa dikkat çekmek bireylere de bir görev olarak düşmeli.

Ozan SuperApp ile 7/24 transfer, QR kod ile ödeme, e-Pin ve oyun kodu alımı, Cashback kazançları gibi sayısız avantajı elde edebilirsin. Hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunlarda ve tüm harcamalarında dijital finansın kazançlı avantajını Ozan SuperApp’le yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri