COD Warzone Xbox Series X’te PS5’ten Daha İyi Çalışıyor!

gelecegin-en-heyecan-verici-5-teknolojisi

Yeni, gizemli bir yamadan sonra Call of Duty: Warzone, 60 fps’nin tek seçenek olduğu PS5’in aksine Xbox Series X’te 120 fps’de çalışıyor.

Her iki oyun cihazının da daha yüksek kare hızını desteklemek için yeterli bilgi işlem gücüne sahip olduğu düşünüldüğünde bu oldukça şaşırtıcıdır, Xbox Series X yalnızca biraz daha güçlü olabilir. Xbox Serisi X ve PS5 hem sırasıyla 3.8 GHz ve 3.5 GHz en clocking oldukça benzer AMD Zen 2 işlemciye sahiptir. En büyük fark, Microsoft’un PS5 için 10.28 TFLOPS’a karşı 12 TFLOPS içeren yeni nesil konsolunda olduğu gibi grafik gücünde.

Warzone is 120 FPS! from XboxSeriesX

Gary_BBGames ve Reddit’teki diğer oyuncular tarafından bildirildiği üzere, Infinity Ward tarafından tüm platformlarda yayınlanan  Call of Duty: Warzone için son güncellemeyle Xbox Series X sürümü için 120 fps desteği eklendi. Şüpheli bir şekilde, bu özel değişiklik yama notlarında belirtilmemiştir. PS5’te durum değişmeden kalıp son güncellemeden sonra bile 60 fps ürünün en yüksek performansı olmuştur. Bu, PS5 için oyunun belirli bir sürümünün bulunmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu durum platformlar arası maçlarda, Xbox Series X sahiplerine PS5 rakiplerine göre potansiyel olarak bir avantaj sağlayabilir.

Oyuncular, çökmelerin, yeni nesil sürümü dahili SSD’ye yeniden yüklemenin bariz bir çözümü olan harici bir HDD’ye yüklemekten kaynaklanabileceğini bildirdi ve bu zaman alıcı yöntem, etkinliğini şimdiden kanıtladı.

120 fps modunun Xbox Series X’teki Call of Duty: Warzone’da küçük bir lansman sonrası güncellemede kullanıma sunulduğuna  bakılırsa, PS5 için oyunun potansiyel yeni nesil sürümü muhtemelen benzer bir muamele görecek. Yine de Microsoft ve Sony arasındaki sıkı rekabeti düşünürsek, bu avantaj sayılan seçeneğin Xbox Series X’te hiç ilan edilmediğini ve şu anda PS5’te tamamen bulunmadığını düşünmek oldukça garip. İlerleyen zamanlarda gerekli açıklamaların yapılacağını umut etmekten başka bir çaremiz yok gibi görünüyor.

Ozan SuperApp ile 7/24 transfer, QR kod ile ödeme, e-Pin ve oyun kodu alımı, Cashback kazançları gibi sayısız avantajı elde edebilirsin. Hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunlarda ve tüm harcamalarında dijital finansın kazançlı avantajını Ozan SuperApp’le yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri