Control, PC’de DirectX 11 Desteğini Geri Yükledi

control-güncelleme

Entertainment, DirectX 11 desteğini en son oyun Control’ü için önceki bir güncellemede orijinal olarak kaldırıldıktan sonra yeniden sunuyor. Control, Finlandiyalı stüdyo Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve 505 Games tarafından yayımlanan aksiyon-macera türünde video oyunudur. Control, 27 Ağustos 2019’da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülmüştür.

Remedy Entertainment’ın en son oyunu Control, 2019’da piyasaya sürüldüğünden beri bir fırtına edasıyla patladı, çok sayıda yüksek inceleme puanı topladı ve çok sayıda ödüle aday gösterildi. Şimdi, bir PC güncellemesinin hayranları eşit derecede mutlu edeceği görülebiliyor. Piyasaya sürüldükten sonra  Control, PC’de hem DirectX 11’i hem de DirectX 12’yi destekleyebildi, ancak lansman sonrası bir güncellemenin ardından, ne yazık ki DX11 desteği kaldırıldı. Şimdi, bir rapora göre, stüdyo sorunu DX11 desteğini geri getiren başka bir yama ile çözecek gibi görünüyor. İlk etapta desteğin neden kaldırıldığı belirsizdir, ancak spekülasyonlar, şirketin eski teknolojiden ziyade güncel teknolojiye odaklanmak istediğini belirtebilir.

Uzun ve kısa olan, eski sistemlere, özellikle de eski GPU’lara sahip PC oyuncularının oyunu tekrar oynayabilecekleri gibi görünüyor. Steam kullanıcıları,  otomatik güncellemelerin açık olması koşuluyla, bir sonraki oturum açtıklarında Control yamasını otomatik olarak alacaklardır. Oyun indirildikten sonra dünya çapında çok daha fazla sistemle uyumlu olmalıdır.

 

 

Bu, birçok PC oyuncusu için muhtemelen iyi bir haber olacaktır. Yeni grafik kartlarına ulaşmak hala zor olduğundan, en son oyunları oynayamamak sinir bozucu olmaya mahkumdur. Eski bilgisayarlarda Control gibi oyunları oynayabilme özelliği ile Remedy Entertainment, temelde oyununun uzun ömürlü olmasını sağlamıştır. New York’taki gizli bir büro, dünya dışı bir tehdit tarafından istila edilince, yeni Müdür olarak Control’ü ele almak için başa geçip bir maceraya atılmaya hazır mısın?

PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X’te control artık yer sahibidir.

Ozan SuperApp ile 7/24 transfer, QR kod ile ödeme, e-Pin ve oyun kodu alımı, Cashback kazançları gibi sayısız avantajı elde edebilirsin. Hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunlarda ve tüm harcamalarında dijital finansın kazançlı avantajını Ozan SuperApp’le yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri