Corsair K70 RGB TKL Klavye İncelemesi

corsair-k70-rgb-tkl-champion-series

Canlılıktan ödün vermeden bir TKL form faktörü sunan Corsair K70 RGB TKL Champion Serisi kullanışlı, rekabet odaklı bir klavyedir.

Her zaman dayanıklılık ve yapı kalitesiyle etkilemeyi başaran Corsair, TKL klavye form faktöründe yeni bir girişle bir kez daha güçlü bir şekilde ortaya çıktı. Yeni Şampiyon Serisi serisinin bir parçası olarak,  Corsair K70 RGB TKL Şampiyon Serisi oyun klavyesi, ince ama etkili bir stil sunan güçlü, ancak kompakt bir tuş setidir. Kendisinden önceki K65 ve K63 modellerine benzer şekilde, K70 RGB TKL, bir oyun klavyesinin performansını, anahtar kalitesinden veya rekabetçi ergonomiden ödün vermeyen daha küçük bir form faktöründe sunar.

Mini klavye düzeni ile tam boyut arasında mükemmele yakın bir orta zemine ulaşan Corsair K70 RGB TKL Şampiyon Serisi, tam boyutlu bir oyun klavyesinin düzeni ve kalitesiyle hala eşleşen, yerden tasarruf sağlayan bir tasarım sunar. K70, tam boyutlu klavyelere kıyasla FPS ve MOBA oyunları için turnuvaya hazırdır, gerçekten bir fark yaratan tonlarca kolaylık ve rekabet odaklı özellik sunar.

corsair-k70-rgb-tkl-champion-seri

Corsair’in önceki Cherry MX mekanik klavyeleriyle karşılaştırıldığında, K70 RGB TKL tuş başlıkları en hızlı göze çarpan yükseltmeyi görüyor. Önceki Corsair Cherry MX klavyelerin parlak ama pürüzsüz bir dokuya sahip tuş başlıklarına sahip olduğu yerlerde, bu yeni “PBT Double-Shot” tuş başlıkları çok daha iyi bir kalınlık ve his sunar. Anahtar geri bildirimi, FPS oyunlarında ilerlerken duyarlı ve dokunsaldır ve belki de tam boyutlu oyun klavyelerine alışkın olanlar için alışması çok az zaman alır.

corsair-k70-rgb-tkl-champion-series-tournament-mode

K70 RGB TKL’nin ilginç bir özelliği, klavyeyi özel bir oyun moduna geçiren özel turnuva anahtarıdır. Bu, klavye makrolarını devre dışı bırakır ve tüm aydınlatma efektlerini, klavyenin kendisinde özel bir geçişle sabit bir renge dönüştürür. Bu, önceden herhangi bir yerleşik yazılım gerektirmeyen, rekabetçi bir ortamda her oyuncu için kullanışlı olan önceden programlanmış bir işlevdir. K70 RGB TKL, özel bir turnuva modunun yanı sıra, Corsair’in gecikmeyi azaltmak için 8.000 Hz hiper-yoklama kullanan yeni AXON hiper-işlem teknolojisini de kullanıyor. Bu yerleşik teknoloji, temelde düşük gecikmeli (<0,25 ms) tuş vuruşlarına yol açan herhangi bir PC yazılımı optimizasyonu gerektirmez.  Ancak klavye, ihtiyaç duyulduğunda daha fazla özelleştirme eklemek için Corsair’in çevresel arabirimi olan iCUE yazılımıyla da entegre edilebilir.

Genel olarak, kompakt ancak yetenekli bir oyun klavyesi arayanlar için, Corsair K70 RGB TKL Şampiyon Serisi, çok fazla ödün vermeden birçok beklentiyi karşılar. Daha küçük form faktörü, ana düzeni daha sıkışık hale getirmez ve yeni tuş başlıkları, önceki Corsair klavyelere kıyasla çok daha dokunsal ve dayanıklı bir hisse sahiptir. Turnuvaya hazır özellikler ve çok yönlülük ile eşleştirilen bu TKL klavye, rahatlığı ve taşınabilirliği artırma çabalarıyla rekabetçi uygulanabilirliğinden ödün vermez.

Corsair K70 RGB TKL Şampiyon Serisi yurt dışı fiyatı $139.99. Türkiye de ise 1000-1.349 TL arası değişmektedir.

Ozan SuperApp ile 7/24 transfer, QR kod ile ödeme, e-Pin ve oyun kodu alımı, Cashback kazançları gibi sayısız avantajı elde edebilirsin. Hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunlarda ve tüm harcamalarında dijital finansın kazançlı avantajını Ozan SuperApp’le yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri