Final Fantasy 7 Remake Playstation Ayrıcalığı Sona Eriyor

Final-Fantasy-7-Remake-PC

Final Fantasy 7 Remake ‘in piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse bir yıl geçti ve Square Enix, Sony ile anlaşması sona erdiğinde oyunu diğer platformlara taşımayı düşünüyor.

Final Fantasy 7 Remake, tartışmasız PlayStation 4’ün en büyük ayrıcalıklarından biridir. Square Enix’in büyük remake projesinin sadece ilk kısmı olmasına rağmen, hayranlar ve eleştirmenler tarafından neredeyse evrensel olarak övüldü, mükemmel puanlar aldı ve birçok önemli ismin kendisine duyduğu yüksek beklentileri karşılamayı başardığı için övgü aldı. Bu nedenle, Xbox ve PC hayranlarının da kendi platformlarına oyunun getirildiğini görmeye istekli olmalarına şaşırmamalıyız.

Square Enix’in Final Fantasy 7 Remake’i  başka herhangi bir platformda yayınlayacağına dair resmi bir onay henüz yok (PlayStation 5’in Haziran ayında piyasaya çıkması hariç). Ancak, Twitter’daki bağımsız analist Benji-Sales’e göre, en azından olasılık mevcut. Oyunun yıl dönümü 10 Nisan’da yaklaşırken Benji-Sales, Square Enix’in Sony ile münhasırlık anlaşmasının da sona erdiğini, yani oyunu Xbox ve / veya PC’ye getirmek için görüşmelere başlayabileceğini iddia ediyor. Bu sadece oyunun PlayStation platformlarına özel kalması gerekmediği anlamına geliyor. Ayrıca, PS5 sürümü ve oyunun geçen ay PlayStation Plus’a eklenmesi nedeniyle anlaşmanın uzatıldığı iddialarına da yanıt vererek, bunu destekleyecek hiçbir kanıt bulunmadığını söyledi.

Final Fantasy 7 Remake’in diğer platformlara atlayacağına dair şüpheler vardı. Geçen yıl, yaklaşan lansmanını kutlamak için yayınlanan kısa bir videoda, gösterilen oynanış görüntülerinin PC’de yakalandığını ortaya koyan bir altyazı yer aldı. PC’de yayınlanan çok sayıda Final Fantasy oyunu göz önüne alındığında, tüm Kingdom Hearts  serisinin yakın zamanda eklenmesinden bahsetmeye gerek yok, yeniden yapımın PC’ye de gelmemesi daha şaşırtıcı olurdu. Şimdilik Square Enix, PS5 versiyonunu ilerletmeye daha fazla odaklanmış olabilir.

Final Fantasy 7 Remake PlayStation 4 için mevcut ve 10 Haziran’da PlayStation 5 için çıkacak.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri