Geliştirilmesi Gereken Bir Oyun: Morkredd!

morkredd-box-art

Morkredd ‘in güzel grotesk görüntüleri ve tamamlaması gereken bazı eğlenceli eşli bulmacalar var, ancak ciddi teknik sorunlarla dolu bir oyun olmuş.

Morkredd, oyuncuların etli mimariyle ve garip yaratıklarla dolu baskıcı derecede karanlık bir ortamda yollarını açmak zorunda olan biri erkek ve biri kadın olmak üzere iki gölge insanı kontrol ettiği tuhaf bir ortak bulmaca oyunudur. Karanlığa adım atmak, anında ölüm anlamına gelir ve bu nedenle oyuncular, oyun boyunca değişen ışık kaynaklarına bağlı kalmak zorundadır. İlk başta oyuncuların takip etmesi gereken parlak bir ışık ve daha sonra oyuncunun hareket edebileceği bir küreye doğru ilerler.

Morkredd’in büyük bir kısmı parlak bir küre etrafında dönerek, bir partnerle onu bir araya getirmek ve yol boyunca ortaya çıkan bulmacaları çözmek için koordine ederek harcanıyor. Buradaki hile, kürenin kendisi bir ışık kaynağı olduğu için oyuncu karakterlerinin partnerlerini öldürebilecek gölgeler yaratmasıdır. Bu, oyuncuları bu tür bir oyunda alışık olmayabilecekleri bir şekilde çevresel geçişi düşünmeye zorlar ve bazen sinir bozucu olsa da, Morkredd’in benzer indie oyunlarının denizinden sıyrılmasına yardımcı olan benzersiz bir hile olmuştur.

Morkredd solo oynarken, denetleyicinin sol tarafı bir karakteri kontrol ederken, denetleyicinin sağ tarafı diğerini kontrol eder. İlk başta biraz hantal, ancak oyuncular yakında her iki karakteri de minimum kafa karışıklığı ile aynı anda kontrol edebilecekler. Yine de Morkredd’i tek başına oynamak, oyunu deneyimlemek için hala ideal bir yol değil. Bazı bulmacalar ve zamanlama zorlukları, kooperatife karşı solo oynarken daha zordur ve sonuç olarak bazı ek hayal kırıklıkları vardır.

Morkredd ın solo kontrol şeması Brothers: A Tale of Two Sons şemasını anımsatır. Gerçekten de, Morkredd bu oyundan doğrudan etkilenmiş gibi görünüyor . Çok benzer kontrol şemalarına sahip olmanın yanı sıra, benzer kamera açıları ve kelimelerle değil, çoğunlukla eylemlerle anlatılan bir hikaye ile oyunlar birbirine benziyor.

Neyse ki, Morkredd şu anda oyunculara yüzlerce oyuna erişim sağlayan Microsoft’un abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass aracılığıyla kullanılabilir . Bu sayede birçok oyuncu  ekstra para harcamadan Morkredd’i deneyebilir. Ve dürüst olmak gerekirse, oyunu deneyimlemenin en iyi yolu bu olabilir, çünkü sadece birkaç saat sürüyor ve tam potansiyeline ulaşmasını engelleyen oldukça ciddi teknik sorunları var.

morkredd-reveal-trailer-screenshot

Morkredd, oyun oturumları sırasında defalarca çökme yaşayabiliyor ve kontrol noktası yeniden yükleniyor. Bunun gibi sorunlar herhangi bir video oyununda karşılaşmak oyuncu için iyi bir şey değildir. Yine de Morkedd’in yaptığı iyi bir şey çeşitlilik. Oyunun sonundaki bu güç fantezisi anı bir çeşit başarısızlık olsa da, yine de önceki oyun mekaniğinden oldukça önemli bir sapmayı temsil ediyor ve bu, oyunun başından beri yaptığı bir şey. Oyuncular her zaman aydınlatma kaynaklarını akıllarında tutmak zorundadırlar ve gölgeler tarafından öldürülmekten kaçınmak için her zaman nereye hareket edebileceklerini düşünmek zorundadırlar, ancak her alan bu formülü sallayan yeni oyun mekaniği sunar. Evet, Morkredd oyuncuları oyunun çoğunu parlayan bir küre etrafında döndürerek geçirirler, ancak başa çıkmaları gereken tehlikeler ve çözmeleri gereken bulmacalar bir alandan diğerine tamamen farklıdır.

Ozan SuperApp ile 7/24 transfer, QR kod ile ödeme, e-Pin ve oyun kodu alımı, Cashback kazançları gibi sayısız avantajı elde edebilirsin. Hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunlarda ve tüm harcamalarında dijital finansın kazançlı avantajını Ozan SuperApp’le yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri