Halo, Destiny Müzik Bestecisi Vefat Etti

stan-lepard-vefat-etti

Halo ve Destiny gibi sayısız oyunda yaptığı çalışmalarla tanınan inanılmaz bir besteci olan Stan LePard beklenmedik bir şekilde vefat etti.

Deneyimli besteci Stan LePard’ın geçen hafta vefat ettiği ortaya çıktığı için oyun topluluğu için üzücü bir gün. LePard’ın çalışmalarının hayranları muhtemelen besteci olarak hizmet ettiği video oyunlarının geniş kapsamına zaten aşinadır, ancak adını tanımayanlar bile muhtemelen onun müziğini duymuşlardır. Destiny ve Halo Reach gibi başlıklardaki çalışmaları ile tanınan LePard’ın ölümü, ona en yakın olanlar için bile kötü bir sürpriz olarak geliyor.

LePard‘ın üzerinde çalıştığı tüm oyunları adlandırmak biraz zaman alacaktı, ancak yeteneğini birkaç popüler oyuna ödünç verdi. Destiny ve Halo Reach ile ilgili yukarıda bahsedilen çalışmasının yanı sıra,  Halo 3 ODST,  Guild Wars 2, Fable 2 ve daha fazlası için parçalar da besteledi. Alanında tam bir Veteran olarak görülen LePard, video oyunu kompozisyon dünyasındaki varlığı kesinlikle özlenecek.

Elbette çoğu onu üretken bir besteci olarak görse de, o da bundan çok daha fazlasıydı. LePard’ın ailesi ve arkadaşları onun kaybından özellikle etkileniyor ve buna yardımcı olmak için meslektaşlarından biri bir bağış fonu kurmaya çalışıyor. Bu meslektaş, LePard ile birlikte Guild Wars 2’nin film müziği üzerinde çalışan başka bir besteci olan Maclaine Diemer’den başkası değil. LePard’ın ailesi için bir bağış fonundan bahsetmenin yanı sıra, geç keşfedilmiş bu efsaneye çok fazla övgü toplamaya devam ediyor.

Diemer’in tweet’ine yanıt olarak, Seattle Game Audio topluluğunun diğer bestecileri ve üyeleri, LePard ile yaşadıkları deneyimleri paylaşıyor. Bunların hepsi doğası gereği olumludur ve bazı ortak temaları paylaşır. Çoğunlukla, fikir birliği, LePard’ın birçok yeni ve tecrübeli bestecinin kendilerini hoş karşılamada büyük bir rol oynadığı yönündedir. Diğerleri, cömertliğinin ve rehberliğinin, kariyerlerinin ilk günlerini şekillendirmeye nasıl yardımcı olduğundan bahsediyor.  Dışarıdan bakıldığında bile LePard’ın olağanüstü bir insan olduğu kadar inanılmaz bir besteci ve müzisyen olduğu da anlaşılıyor.

LePard’ın hikayesine ayak uydurmak veya ailesi için bağış fonuna katkıda bulunmak isteyenler için, Diemer’i takip etmek bunu yapmanın en iyi yolu gibi görünüyor. Yakın bir arkadaş ve meslektaş olarak, LePard’ın hikayesini halkla paylaşmaya ve LePard ailesinin yükünü hafifletmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Ozan SuperApp ile 7/24 transfer, QR kod ile ödeme, e-Pin ve oyun kodu alımı, Cashback kazançları gibi sayısız avantajı elde edebilirsin. Hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunlarda ve tüm harcamalarında dijital finansın kazançlı avantajını Ozan SuperApp’le yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri