Nintendo Switch Kasım Ayının En Çok Satan Konsolu!

NPD Group, Nintendo Switch’in Kasım 2020’de en çok konsolu sattığını gösteren video oyunu pazar araştırma analizlerini yayınladı.

Amerikan pazar araştırma şirketi NPD Group, geçen ay video oyunu harcama eğilimlerine ilişkin pazar analitiğini açıkladı ve Kasım 2019’a kıyasla tüketici harcamalarında% 35’lik bir artış olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte, en önemlisi, Nintendo Switch bu Kasım ayında satılan donanım birimlerinde pazara öncülük etti. Aynı ay içinde gerçekleşecek olan yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesine rağmen.

NPD’nin analitiği, yeni video oyun donanımı için 1,4 milyar dolarlık rekor bir harcama olduğunu ortaya koyuyor ve kredinin çoğu yeni piyasaya sürülen yeni nesil konsollara atfediliyor. NPD, Kasım ayında en çok satan video oyun konsolu olan Nintendo Switch’e ek olarak, PS5’in ABD tarihindeki en büyük konsol lansmanına sahip olduğunu da kaydetti. Bunun nedeni, Sony’nin yeni sisteminin ABD’deki herhangi bir video oyunu platformunun en yüksek dolar satış rekorunu kırması ve PS4’ün sadece 7 yıl önce piyasaya sürülmesini geride bırakmasıdır. Bu nedenle, Nintendo Switch’in PS5’ten daha fazla birim satmasına rağmen, PS5’in bu Kasım ayında daha fazla tüketici harcaması getirdiğine dikkat etmek önemlidir. Buna katkıda bulunan en büyük iki faktör, konsolların tedariki ve konsollar arasındaki fiyat farklılıkları gibi görünüyor.

Nintendo Switch, geçen ay arzda muazzam bir artışla talebi karşılayabildi, PS5 ise dünyanın her yerinden birçok kişi için neredeyse imkansızdı. Donanım fiyatlarını karşılaştırdığımızda, PS5 500 $ ve PS5 Digital Edition 400 $, Nintendo Switch 300 $ ve Nintendo Switch Lite 200 $ maliyeti. Nintendo Switch’in çok daha kolay bulunmasına rağmen tüketiciler, Sony’nin her zaman zor olan yeni nesil konsolu için ağır bir prim ödemeye istekli olduklarını gösterdiler.

NPD’nin rakamları, video oyun endüstrisinin umut verici büyümesini gösteriyor. Ve Nintendo Switch satış rekorları kırmaya devam ederken, PS5 ve Xbox Series X | S’nin son sürümleri, birçok kişiyi konsolun yenilenmesi gerekip gerekmediğini merak etti. Şimdilik sadece zaman gösterecek gibi görünüyor.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri