Nintendo Switch Satışta 3DS’yi Aştı

Nintendo Switch, 2020’de inanılmaz derecede başarılı bir satış yılının ardından Nintendo 3DS’yi geride bıraktı. Oyun dünyası, son zamanlarda piyasaya sürülen PlayStation 5 ve Xbox Serisi konsollarına yoğun bir şekilde odaklandığından, bazıları Nintendo Switch’in inanılmaz derecede başarılı yılını gözden kaçırmış olabilir.

Satış izleme web sitesi VGChartz’a göre, N.Switch, ömür boyu satışlarda Nintendo 3DS’yi aştı. VGChartz, N. Switch’in 76 milyondan fazla sattığını ve Nintendo 3DS’nin 75.906.986 birimlik ömür boyu satışını geride bıraktığını belirtiyor. Bu haber o kadar da şaşırtıcı olmasa da, Nintendo’nun resmi duyurusunu beklemek için bir neden var. VGChartz, büyük ölçüde tahminlere odaklanan donanım ve yazılım satışları açısından resmi bir kaynak olarak görülmemektedir. Rapor, çeşitli satış odaklı bilgi kaynaklarında dikkate değer değişiklikleri teşvik etti, ancak en çok satan konsol donanımı için Wikipedia girişi artık 3DS’nin üzerindeki Switch’e dikkat çekiyor.

N. Switch’in 62 Milyon satış işaretini kırdığı bildirildi, yani raporlar doğruysa, şirketin en son donanımının yarım yıl içinde 15 milyonun altında satıldığı anlamına geliyor. Switch şimdi tüm zamanların en çok satan on birinci oyun donanımı olarak yerleştirildiğinden, en kısa sürede ilk on’u kırması için iyi bir şans var. Onuncu sırada şu anda tahmini 80 milyonluk PlayStation Portable bulunuyor. Switch’in mevcut ivmesi göz önüne alındığında, yaklaşan bir N. Switch Pro söylentilerinin yanı sıra, önümüzdeki aylarda ilk ona bile girebilir.

Kısmen sonraki yıllarda sağlam bir sürüm akışı sayesinde ivme kazanabilmiş olsa da, Switch’in lansman sırasında aldığı aynı hayranlığa asla yaklaşamadı. Switch’in satışlarını çevreleyen asıl soru, Nintendo’nun olan Wii’yi veya Nintendo DS’yi geçip geçemeyeceğidir. Sırasıyla en çok satan Nintendo konsolu ve elde taşınır cihaz olmasıyla, Switch’in önemli satış rakamlarını geçme olasılığı vardır.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri