Oyun Konsolu Harcaması 2020’de 50 Milyar Doların Üzerinde!

oyun-konsolu-harcamasi-2020de-50-milyar-dolarin-uzerinde

COVID-19 salgını insanları 2020’nin çoğunda evde tutarken, çoğu zaman geçirmek için oyun oynamaya yöneldi ve satış rakamları bunu destekledi. Video oyunu endüstrisi yıldan yıla büyüdü ve oyun, insanların eğlence harcamalarının daha büyük bir bölümünü şimdi her zamankinden daha fazla oluşturuyor.

COVID-19 salgını, 2020’yi özellikle yıl boyunca evde çok zaman geçiren insanlarla video oyunları için alışılmadık ancak karlı bir yıla dönüştürdü. Zaman geçirmenin bir yolunu arayan daha fazla insan oyuna atladı ve satış rakamları bunu yansıtıyordu. Animal Crossing: New Horizon gibi oyunlar büyük satış sınırlarına ulaştı ve bir bütün olarak konsol pazarı 2020’de milyarlarca büyüme gördü.

Konsol pazarının bazı yönleri, Sony ve Microsoft’un yeni konsol teklifleri ve Nintendo Switch’in devam eden başarısı ile 2020’de çok sıcaktı. Oyunculara sunulan platform yelpazesi, konsol pazarını 2020’de daha da başarılı hale getirdi. Nintendo Switch, 2020’de Japonya’nın konsol satışlarının% 87’sini oluşturdu ve yaklaşık 7 milyon birim taşıdı. Geçen yıl konsolda donanım, yazılım ve hizmetler (PS +, Xbox Game Pass) arasında toplam harcama 53,9 milyar doları buldu; 2019’a göre% 19’luk bir artış. Arıza gösteriyor ki, Nintendo piyasaya hakim gibi görünse de, zirveye çıkan Sony oldu ve yıl toplamının% 46’sını alıyor.

Hizmetler alanının 2021’de büyümesi bekleniyor ve Xbox Game Pass’in bir dizi Bethesda oyunu alacağının duyurulmasıyla, bunun gibi büyük anlaşmaların müşterileri abonelik ekosistemine getireceğini görmek oldukça açık olmalı. Xbox, geçen yıl konsollara harcanan 53,9 milyar doların yalnızca% 23’ünü oluşturuyordu, bu nedenle bazı büyük satın almalarla liderliği biraz azaltmayı umuyor.

Oyun aksesuarları zaten Ocak ayında rekor kırdı, bu yüzden oyun endüstrisini yavaşlatmıyor gibi görünüyor. COVID-19 salgınının sona yaklaştığı umudu birçok kişinin zihninde olsa da, 2020’de oluşan alışkanlıkların 2021’de de konsol harcamalarını sürdürmesi muhtemeldir.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri