Ratchet & Clank: Rift Apart İncelemesi

ratchet-clank-rift-apart

Ratchet & Clank: Rift Apart İncelemesi. Insomniac kesinlikle süper kahraman oyunu yapmayı biliyor. Son birkaç yılda stüdyo, Kevin Feige’i kıskandırabilecek, ölüme meydan okuyan aksiyon ve büyük bütçeli set parçalarıyla dolu iki mükemmel Spider-Man oyunu çıkardı. Dolayısıyla Ratchet & Clank: Rift Apart’ın tam gelişmiş bir Marvel filminden video oyununa dönüşmesi şaşırtıcı değil.

Sony’nin hayvan maskotları ürettiği bir çağda standart bir 3D platform oyunu olarak başlamış olsa da, her yeni konsolla son yirmi yılda yalnızca galaktik gösteriyi canlandırdı. Sony’nin PS5’te bugüne kadarki en etkileyici donanımıyla Insomniac Games, sonunda Hollywood parçalarını esnetebilir ve ikiliyi ikna edici, küçük boyutlu Avengers’a dönüştürebilir. Ratchet & Clank: Rift Apart, heyecan verici platform parçaları ve hareketli ortamlarla dolu teknik bir güç merkezidir. Silah cephaneliği, öncekilerin yaratıcı zirvelerine pek ulaşamıyor ancak görsel cümbüş, eğlenceli bir yaz gişe rekorları kıran bir film gibi onu harika yapıyor.

Serideki önceki oyunlar gibi, Ratchet & Clank: Rift Apart, aksiyon dolu üçüncü şahıs bir platform oyunudur. Ünlü Lombax kahramanı Ratchet, düşman karşı savaşırken ve gezegenleri koleksiyonu için araştırırken, bulmaca aralarını ele alıyor. Her şey biraz daha büyük ve daha gösterişli, ancak çekirdek oyun hala kaya gibi sağlam bir temel.

Bu seferki temel fark, oyunun alternatif gerçekliklerle oynaması. Ratchet, rakibi Dr. Nefarious’un nihayet galaksinin kontrolünü ele geçirdiği bir boyutta kaybolmuş halde bulur. Doppelgängers olmadan bir “ayna dünya” hikayesi olmazdı, bu nedenle oyunda, oyuncuların hemen hemen her seviyeyi kontrol ettiği Rivet adında ikinci bir Lombax bulunuyor. Teçhizat, silahlar ve yükseltmeler her iki Lombax arasında paylaşılıyor, bu yüzden gezegenden gezegene palet takasıyla aynı karakteri sürekli oynamak gibi geliyor. Ratchet & Clank serisi, aksiyona verdiği önemle diğer maskot platform oyunlarından ayrılıyor.

Her silahın seviyesi yükseltilebilir, bu da kişisel yükseltme ağacını genişletir. Kendimi her savaşta silahlarımın arasında gidip gelirken buldum. Birçok silahın kontrolü uyarlanabilir tetikleyicilerini kullanan alternatif atış modları ile donatılmıştır. Hikaye yaklaşık 10-12 saat sürüyor. Gösterinin gerçek yıldızı, Insomniac’ın tam olarak yararlandığı PS5’in SSD’si. Birçok yönden Ratchet & Clank: Rift Apart, yeni nesil konsolların ne kadar güçlü olduğunun en iyi örneğidir. Gösterinin üzerine bir gösteri sunarak, oyunun kendi “film büyüsü” versiyonunu yaratıyor.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri