Respawn ve EA Apex Legends Espor Sahasına Girecek!

Apex Legends Mobile Erişimleri Başladı

Respawn ve EA, orijinal oyunun artan popülaritesi sayesinde gelişen bir Apex Legends Mobile espor sahnesi oluşturmak için birlikte çalışıyor.

Apex Legends, ilk piyasaya çıktığından beri istikrarlı bir büyüme kaydetti. Oyunun e-spor akış sayıları son zamanlarda  yükseldi ve The Esports Observer ile yakın zamanda yapılan bir röportajda EA SVP Todd Sitrin, EA ve Respawn’ın Apex Legends Mobile’ı büyüme kabiliyetine sahip bir ev rekabeti oyunu haline getirmek için birlikte çalıştığını doğruladı.

Sitrin, The Esports Observer’a, EA’nın Apex Legends espor ekosistemine, oyun için bir e-spor programı başlatıldıktan hemen sonra ortaya çıkan COVID-19 salgınına rağmen kendinden emin olduğunu söyledi. Sitrin ayrıca şirketin “mobil e-spor kariyerine büyük bir inanan” olduğunu söyledi ve özellikle Apex Legends Mobile ve Fifa Mobile’dan iki büyük mobil e-spor fırsatı olarak bahsetti. Apex Legends Mobile’da bir espor sahnesini geliştirmek için EA ve Respawn’ın bu projede sahip olduğu farklı rolleri tanımak önemlidir. Oyunun geliştiricisi Respawn, oyun mekaniğinin denetimini ve Apex Legends’ın oyun tasarımını  yönetirken, EA küresel etkisini ve iş stratejilerini masaya getiriyor. Respawn ve EA birbirlerinden tamamen bağımsız olarak çalışmazlar, ancak genel olarak bu gibi işbirliği, EA’nın Apex Legends markasına ne kadar önem verdiğini gösterir.

Apex Legends Mobile Geliyor: İşte Özellikleri

EA’nın Apex Legends Mobile’a olan güveni, oyunun son iki yıldaki istikrarlı büyümesine dayanıyor. Oyun, Nisan 2021’de 100 milyon oyuncuyla bir kilometre taşına ulaştı ve espor sahnesi de büyümeye devam ediyor. Yeni Arenas oyun modunun eklenmesi, oyunun popülaritesini son zamanlarda artırdı ve piyasaya sürüldüğünden beri Twitch’te en çok izlenen oyunlar arasında düzenli olarak yer aldı. Sitrin’e göre EA, özellikle oyunlarını, mobil oyunların popülerliğinde keskin bir artış gördüğü Asya pazarlarına doğru genişletmekle ilgileniyor. Apex Legends Mobile için beta testleri Hindistan ve Filipinler’de yapılıyor ve Fifa Mobile şimdiden kıtada büyük bir hit oldu.

Apex Legends Mobile, iOS ve Android cihazlarda 2021’in ortalarından sonlarına kadar bir sürüm için planlanmıştır ve Beta testi sınırlı sayıda bölgede mevcuttur.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri