Rockstar Leeds Kurucusu Gordon Hall Vefat Etti

Rockstar Leeds‘in kurucularından biri ve birçok Grand Theft Auto GBA oyununun öncüsü Gordon Hall, bu sabah 51 yaşında vefat etti. Video oyunlarının birçok oyuncunun hayatında önemli bir etkisi oldu ve Halo’nun müzik bestecilerinden birinin geçen ay beklenmedik bir şekilde ölmesi gibi, sahne arkasından önde gelen figürlerin çok erken ölmesi her zaman oyun dünyasının üzücü bir olayıdır.

Bugün Rockstar Leeds’in kurucularından Gordon Hall, 51 yaşında trajik bir şekilde öldü. İngiltere’de bulunan Yorkshire geliştirme sahnesinin belirttiği gibi, şu anda kamuoyuna açıklanacak açık bir ölüm nedeni yok. Bir geliştirici olarak Hall, GTA Chinatown Wars ve Grand Theft Auto: Liberty City Stories gibi birçok oyunun birlikte geliştirilmesinden sorumluydu Hall, başkan olarak görev yaparken çok sayıda elde taşınan Rockstar unvanının taşınmasına da yardımcı oldu. Ayrıca Hall, 2009’da San Diego stüdyosunda Rockstar’daki ilk Red Dead Redemption oyununun geliştirilmesini de destekledi.

Gordon Hall, oyun endüstrisi kariyerine 1997 yılında Möbius Entertainment’ı kurduğunda başladı. Hall, Max Payne video oyunu gibi çeşitli Game Boy Advance oyunları üzerinde çalıştı. Take-Two interaktif, daha sonra şirketinin çabalarını tanıyacak ve 2004’te onu “Rockstar Leeds” olarak yeniden markalaştıracaktı. Rockstar’ın kurucu ortağı Sam Houser, şirketin Max Payne üzerine etkileyici çalışmalarının onları bünyesine katmak için onlara ilham veren şey olduğunu belirtti. Ardından, 2011 ve 2013’te Hall, oyuncu psikolojisi üzerine mikro dönüşüm stratejilerine yönelik araştırma yapmak için sektöre ara verdi.

rockstar-games

Hall’un arkadaşı ve Team17’nin kurucu ortağı Martyn Brown, Hall’un etraftaki en olumlu ve parlak insanlardan biri olduğunu söylüyor. Brown, Hall’u mükemmellik arayışı ve çalışkan meslektaşlarıyla yakın bağlar kurma yeteneklerinden ötürü iltifat ediyor. Brown, Hall’un yakın bir arkadaşı olarak onu her zaman bir an önce başkalarını eğlendirebilecek biri olarak hatırlayacağını söyledi. Açıklamasını, Hall’un gerçekten ilham verici olduğunu ve ne yazık ki özleneceğini söyleyerek bitirdi.

Hall, kariyerinin ilerleyen saatlerinde 2011’deki istifasına kadar LA Noire ve Rockstar Games gibi projelere yeteneklerini ödünç verdi. Oradan, Hall, Activision Blizzard mobile’a baş yaratıcı yönetici olarak katıldı. Bir Rockstar Games sözcüsünün kamuoyuna yaptığı açıklamadan IGN’e kadar, Hall şirkette geçirdiği süre boyunca gerçekten klasik oyunlar yapmak için önemliydi. Açıkçası, Halls’un üzerinde çalıştığı başlıkların çoğu, oyun endüstrisi üzerinde önemli bir etki bırakacak ve özü, çalışmalarındaki hayranlar tarafından her zaman hatırlanacak.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri