Samurai Warriors 5 Nintendo Switch için Onaylandı

samurai-warriors-5-switch

Koei Tecmo, Çarşamba günkü Nintendo Direct sırasında Samurai Warriors 5’i tanıtıyor ve bir sonraki Warriors musou oyununa ilk bakışını gösteriyor.

Görünüşe göre Nintendo Switch, musou oyuncuları için giderek daha fazla konsol platformu haline geliyor. Çarşamba günkü Nintendo Direct sırasında Koei Tecmo, Samurai Warriors serisine yepyeni bir giriş yaptı. Bununla birlikte, 2016 Spirit of Sanada sürümü gibi bir Samurai Warriors yan ürünü değil. Samurai Warriors 5 adlı tam teşekküllü bir sonraki ana seri oyunu. Musou hayranları, 2021 yazından itibaren Nintendo Switch’te Samurai Warriors 5’i alabilecekler.

Samurai Warriors 5 hikaye iki farklı açıdan söylenecek. Nobunaga Oda ve Mitsuhide Akechi, Japonya’nın Sengoku döneminde geçen tarihi bir dramaya katılan oyunun ana kahramanları olacaklar. Hikaye, özellikle, 1467 ile 1477 yılları arasında süren bir iç savaş olan Ōnin Savaşı sırasında geçiyor. Japonya’daki Sengoku dönemindeki güç mücadelelerini başlatan, Samurai Warriors 5 için uygun bir ortam haline getiren savaş dönemidir. Bununla birlikte, musou oyunuyla ilgili erken ayrıntılar biraz zayıf. Samurai Warriors 5 serisinden hem yeni hem de eski karakterler yer alacak. Bu karakterler, oyuncularn önüne atılan düşmanları alt etmek için bir dizi yeni yeteneklere sahip olacak.

Samurai Warriors 5, Switch için en son Nintendo Direct’in bir parçası olarak ortaya çıkarken, diğer platformlar için de onaylandı. Oyuncular bunu sadece Switch için değil, aynı zamanda PC, PS4 ve Xbox One’ın yanı sıra geriye dönük uyumluluk sayesinde yeni nesil konsollarda da alabilecekler. Önümüzdeki aylarda diğer destek platformlarıyla ilgili daha fazla ayrıntı gelecek. Samurai Warriors 5, bu yaz PC, PS4, Switch ve Xbox One’da yayınlanıyor.

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri