Sony, Starfield’ın Hala PS5 ‘e Gelip Gelmediğini Bilmiyor!

Starfield-Logo

SIE Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, Starfield ve diğer Bethesda oyunlarının gelecekte PS5’e gelip gelmeyeceğini bilmiyor.

Bethesda Game Studios’un merakla beklenen açık dünya RPG Starfield’ın kaderi, son birkaç ayda büyük bir tartışma konusu oldu. Microsoft, 2021’de Bethesda’yı 7,5 milyar dolara satın alma planlarını duyurduktan sonra, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar, Bethesda’nın Sony’nin platformunda çıkacak oyunlarının geleceğini tahmin etmeye başladı. Microsoft, oyunlarını diğer platformlardan kilitlememek konusunda oldukça vokal olsa da, Xbox Head Phil Spencer ayrıca bu oyunların Xbox ekosisteminde özel olabileceği bir alternatifi de ima etti.

The Elder Scrolls 6’nın da dahil olduğu bu merakla beklenen Bethesda oyunlarının hangi platformlarda yayınlanacağını bilmeyenler sadece hayranlar değil. Görünüşe göre SIE Başkanı Jim Ryan da şu anda aynı gemide. Bir Rus web sitesi TASS tarafından kısa süre önce Microsoft’un Bethesda’yı satın almasıyla ilgili ne hissettiği sorulduğunda, “Bu bizim elimizde olmayan bir karar, bekleyip ne olacağını göreceğiz” diyor. Bu, yaklaşan Bethesda oyunlarından ikisi olan Deathloop ve GhostWire: Tokyo’nun gerçekten de PS5 zamanlamasına özel olmasına rağmen, ironik bir şekilde, Xbox’ın birinci taraf kütüphanesinin bir parçası olduğu gerçeğinden daha da anlaşılıyor.

Starfield ve The Elder Scrolls 6’nın PS5’e gelip gelmeyeceğine dair bir onay olmamasına rağmen, Todd Howard’ın yakın zamanda yaptığı bir röportajda onayladığı gibi, birinci gün Xbox Game Pass’e geleceklerini biliyoruz. Game Pass’in, PS5’e özel bir oyun için 70 dolar ödemenin aksine, insanların 10 dolarlık bir abonelik ücreti karşılığında deneyebilecekleri böylesine devasa, AAA, açık dünya oyunlarının eklenmesinden büyük ölçüde fayda sağlayacağına şüphe yok.

Starfield, Bethesda Game Studios’ta geliştirme aşamasındadır ve şu anda çıkış tarihi yoktur.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri