Steam 50.000 Oyun Listesine Ulaştı!

steam-games-list

Valve’ın dijital video oyun dağıtım platformu Steam, kütüphanesine tonlarca oyun ekliyor ve şu anda toplamda 50.000’den fazla oyun listesine sahip.

Steam , Valve tarafından yürütülen devasa bir video oyunu dijital dağıtım hizmetidir ve büyümeye devam etmektedir. Kısa bir süre önce Steam, milyonlarca kişi platformu video oyunları oynamak için kullandığı için arka arkaya üçüncü ay eşzamanlı kullanıcı rekorunu kırdı. Hizmetin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri de tüm seçeneklerden kaynaklanıyor ve şu anda toplamda 50.000’den fazla oyun listesine sahip.

Bu astronomik sayı, listeden kaldırılan oyunların aksine yalnızca şu anda Steam’de oynanabilen oyunları içerir. Telif hakkı sorunları, oyuncuların şikayetleri, sona eren lisans sözleşmeleri ve daha fazlası nedeniyle kaldırılan çok sayıda başlık var.

Kasım ayında, Steam’deki her oyunu satın almanın yaklaşık yarım milyon dolara mal olacağına dair bir hesaplama yapıldı, O zamandan beri, platformda birçok yeni oyun kullanıma sunuldu, bu nedenle yeni tahmin çok fazla olacaktır. Dışarıda bu tür bir nakit para biriktirmeye istekli birinin olması muhtemel olmasa da, önemli olan seçeneklerdir. Sadece aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok oyuna sahip olmak oyuncular için harika.

Umarım, Çin’in Steam sürümü yakında çok daha fazla video oyunu üretmeye başlayabilir, ancak eğer başarabiliyorsa, ABD’yi yakalamak için uzun bir yolu var, ki bu Çin düzenlemelerine göre pek olası görünmüyor. PS2 neredeyse 2.000’e ulaştı ve yalnızca dijital oyunlar son birkaç neslin şekillenmesine yardımcı oldu. Xbox, PlayStation ve Nintendo ekosistemlerinin hepsinde, her biri son bir veya iki nesilde yaklaşık 2 veya 3 bin oyun var. Steam’deki bu 50.000 oyun işareti kesinlikle diğerlerinin üzerinde yükseliyor. Bir bilgisayarın yardımı olmadan herkesin sayabileceğinden çok daha fazla oyun var, ancak ne kadar çok seçenek olursa o kadar iyidir.

Steam İndirimleri için güncel indirim takvimini 2022 Steam İndirimleri – Steam İndirimleri 2022 Güncel Takvimi içeriğimizde derledik.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri