Steam Depolama Alanı İçin Büyük Yenilik Paylaşıldı

Steam Depolama Alanı İçin Büyük Yenilik Paylaşıldı

Steam Depolama Alanı İçin Büyük Yenilik Paylaşıldı! Güncellemeleriyle her defasında kullanıcılara kolaylık sağlayan Steam, yeni özelliğini duyurdu. Steam Kütüphane kısmındaki yer alan oyunlarda “Son Oynama” bölümünü “Gerekli Alan” olarak güncelledi. Bu güncelleme sayesinde her bir oyunun kapladığı alan belli oluyor.

Steam Depolama Alanı İçin Büyük Yenilik Paylaşıldı

Yeniliğe Steam beta istemci programına üye olanlar erişebiliyor. Bazı kullanıcılar için bu değişiklik küçük ve önemsiz gibi görünse de özellikle de sistemine güvenmeyen birçok oyuncu için oyunun kapladığı alanı bilmek oldukça önemli. Dolayısıyla bu özellik en çok kapasitesi çok iyi olmayan donanımlı kullanıcıları memnun etti diyebiliriz. Steam üzerinden oyunu yüklemeden önce alan kontrolü yapabilecek olmak depolama konusunda destek sağlıyor. Ayrıca Steam’deki oyun listeleri sayesinde oyunu en son ne zaman oynadığınızı ve oyunda ne kadar zaman geçirdiğinizi görmek mümkün.

Steam Depolama Alanı İçin Büyük Yenilik Paylaşıldı

Steam’in son güncellemesi ile gelen ‘Gerekli Alan’ bölümü ile kullanıcılara yükleme öncesinde de oyunun kapladığı alanı görebilme kolaylığı getirildi. Steam buna benzer bir yeniliği Eylül 2021‘de kullanıcılara sunmuştu. Depolama yönetici yeniliğinden sonra gelen bu yenilik kullanılmaya başlandı bile.

Steam Depolama Alanı İçin Büyük Yenilik Paylaşıldı

Valve, yapılan bu değişikliğin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair net bir tarih henüz paylaşmadı. Tahminler 28 Şubat’ta piyasaya sürüleceği yönünde. Bunun sebebi olarak Steam Deck’in 28 Şubat’ta çıkacak olması gösteriliyor. Steam Deck’in sınırlı bir depolama alanı sunduğu göz önüne alındığında bu tahmin oldukça mantıklı görünüyor. Depolama alanındaki değişikliği deneyimlemek için beta programına üye olmanız gerekmekte. Detaylı bilgi Steam Destek sayfasında yer alıyor.

Siz depolama alanındaki bu yeniliği nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı ve gelecekte hangi yenilikleri beklediğinizi iletmeyi unutmayınız!

Steam İndirimleri için güncel indirim takvimini 2022 Steam İndirimleri – Steam İndirimleri 2022 Güncel Takvimi içeriğimizde derledik.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri