TenZ, Sinatraa’nın Valorant Masters’ta Yerini Aldı!

valorant-rekabet-maçları

Tyson ‘TenZ’ Ngo, Valorant Champions Tour’daki Sentinels’de cinsel tacizle suçlanan Jay ‘Sinatraa’ Won’un yerine geçti.

Jay “Sinatraa” Won, Twitter‘da eski ortağı tarafından suçlandıktan sonra Sentinels‘ten uzaklaştırıldı, bu da yaklaşan Valorant Champions Tour 1. Aşama Masters’ta yarışmayacağı anlamına geliyordu. Suçlama kamuoyuna açıldıktan sonra, Sentinels soruşturma açık kalırken Won’u askıya almaya karar verdi ve Cloud9’dan Tyson “TenZ” Ngo olduğu açıklanan bir yedek kullanmaya karar verdi.

Won, Twitter’da yayınladığı bir Google Belgesi aracılığıyla eski kız arkadaşı Cleo Hernandez tarafından psikolojik ve cinsel tacizle suçlandı. Belge, iddiaları desteklemek için ekran görüntüleri ve bir ses de dahil olmak üzere Valorant oyuncusuyla olan ilişkisi hakkında ayrıntılara girdi. Alex Francois, Won’un askıya alınacağını ve VCT’ye katılmayacağını doğrulayan bir açıklama yaptı.

Kısa bir süre önce Sentinels, Ngo’nun takıma kalıcı bir katkı olacağını ve bu nedenle Luminosity Gaming’e karşı 12. maça katılacağını duyurdu. Ngo,  CSGO oyuncusu olarak başlamasına rağmen Valorant için Cloud9’da imzalanan ilk oyuncuydu. Ngo, bir Valorant oyuncusu olarak Cloud9‘a kaydolmuş olsa da, Ocak ayında rekabetçi oyunlardan ayrıldı ve ilerleyen zamanlarda kendi içeriklerini oluşturmaya odaklanacağını duyurdu.

Şu an itibariyle, Sentinels kadrosu Jared “zombs” Gitlin, Hunter “SicK” Mims, Shahzeeb “dapr” Gulino ve en son eklenen Ngo’dan oluşuyor. Nöbetçilerin bir parçası olarak Won’un katılımı başarılı olduğu için ekip, Won’un yerini dolduracak yüksek performanslı bir oyuncu bulma konusunda büyük bir baskı altındaydı.

Ngo’nun rekabetçi oyunlara dönüşü hala yeni olduğu için, Twitch’teki faaliyetine şimdilik bir içerik yaratıcısı olarak devam edip etmeyeceği tam olarak belli değil. Twitch kanalının 900 binden fazla takipçisi var ve burada genellikle her gün 20:00 CST’de yayın yapıyor. Öte yandan Ngo, Sentinels ile olan sözleşmesinin, aynı anda iki takımın parçası olmanın mümkün olmadığı için, sadece Sentinels için çalışacağı bir tür kredi olarak çalıştığını belirtti. Bu, VCT‘den sonra tekrar rekabetçi oyun oynamayı bırakmaya karar verebileceği anlamına geliyor, ancak bu henüz onaylanmadı.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri