Undertale Yarın Xbox Game Pass’e Geliyor

Undertale-Xbox-Game-Pass

PC’deki ilk çıkışından beş yıl sonra, Toby Fox’un kült fenomeni Undertale, nihayet Xbox Game Pass aracılığıyla Xbox konsollarında ilk kez sahneye çıktı.

Xbox, geçtiğimiz hafta Bethesda‘yı satın alma işleminin tamamlanması ile en sevilen 20 oyununu Xbox Game Pass’e ekleyerek Square Enix’s Outriders‘ı abonelik hizmeti için 1. gün olarak güvence altına almak arasında bazı önemli manşetler yaptı. Görünüşe göre Microsoft’un hizmet büyümesini hiçbir şey durduramaz. Kimsenin beklemediği bir duyuru, Toby Fox’un ikonik kült indie RPG Undertale’in yarın Game Pass’e katılacağı ve Xbox konsollarında ilk çıkışını yapacağıydı.

Undertale ilk olarak Eylül 2015’te PC için piyasaya sürüldü ve hemen bir kült fenomen haline geldi ve oyun tarihindeki bağımsız bir oyun için en özel hayran kitlelerinden birini ortaya çıkardı. Oyun, Shin Megami Tensei serisinden esinlenilen bir özellik olan, oyuncuların tamamen savaşmaktan kaçınmak için düşmanlarla sohbet etmesine olanak tanıyan benzersiz dövüş sistemi için eleştirel ve ticari başarıya ulaştı. Oyun şimdiye kadarki en büyük indie oyunlarından biri haline geldi.

Xbox Wire’da yayınlanan bir blog gönderisinde, oyunun konsol bağlantı noktalarının arkasındaki ekiplerden biri olan 8-4’ten John Ricciardi, oyunun bir yerinde Undertale’in Xbox sürümlerine özel bir tapınak olduğunu ortaya çıkardı . Başka hiçbir bilgi açıklanmadı, ancak komik duyuru fragmanında kısaca alay ediliyor. Xbox Wire gönderisi, bu Xbox sürümünün, Xbox sürümünün özel içeriği nedeniyle Microsoft Store’da sunulan PC sürümüyle uyumlu olmadığını da ortaya koyuyor. Fragman ayrıca Fangamer’in gelecekte oyunun fiziksel bir sürümünü bir kez daha dağıtacağını ortaya koyuyor.

Xbox Game Pass’e gelen Undertale, Microsoft’un Sega’nın Yakuza serisindeki yaklaşımına benzer şekilde, Xbox oyuncularının daha önce sevdiği bir oyunu hayranlarının ilk kez deneyimlemesi için hizmete sunmasının bir başka örneğidir. Microsoft ayrıca, bu yılın sonlarında hizmete girecek olan 12 Minutes ve  The Good Life gibi başlıklar ile platforma indie oyunları getirme taahhüdünü arttırıyor. Umarım 8-4, Deltarune Bölüm 1’in bu bağlantı noktasını takip eder ve yakında oyunun ikinci bölümü hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz.

Undertale artık PC, PS4, PS Vita ve Switch için mevcut. Oyun, 17 Mart’ta Xbox One ve Xbox Series X için başlayacak.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri