Valorant Oyuncusu Sinatraa Cinsel İstismar İddialarına Yanıt Verdi

sinatraa-suçlama

Pro Valorant oyuncusu Jay “Sinatraa” Won, eski ortağı Cleo Hernandez tarafından yapılan cinsel istismar iddialarına yanıt verir.

9 Mart’ta Cleo Hernandez, Twitter’da eski ortağı ve profesyonel Valorant oyuncusu Jay “Sinatraa” Won tarafından sansürlenmemiş cinsel taciz olaylarını detaylandıran yazılı bir açıklama yayınladı. Bu iddiaların keşfedilmesinden kısa bir süre sonra, Valorant geliştiricisi Riot Games, resmi Valorant Champions Tour NA Twitter hesabı aracılığıyla, Riot‘un Sinatraa’nın  iddialarla ilgili bir soruşturma yapılmasını engelleyen herhangi bir rekabetçi etkinliğe katılmasını  askıya alacağını belirten bir açıklama yaptı.

Bunun ardından Overwatch Ligi, Overwatch oyuncularına, Sinatraa’nın 2019 Overwatch Şampiyonası’ndaki MVP performansından esinlenen bir Zarya kostümü için  para iadesi yapacağını söyleyen bir açıklama yaptı.  Sinatraa, başlangıçta San Francisco Shock’tan emekli olana kadar  bir Overwatch eSpor profesyoneliydi Overwatch ve Valorant’a taşındı. Şimdi, Sinatraa, Hernandez’i kötüye kullanmadığını ve tüm soruşturmalarda tam olarak işbirliği yapacağını iddia ederek kendi açıklamasını yaptı.

Sinatraa, TwitLonger hakkında Hernandez ile olan ilişkisi hakkındaki görüşünü detaylandıran bir açıklama yaptı. Sinatraa, Hernandez’in “ilişkimizi benden farklı bir şekilde hatırladığını” iddia ediyor ve ikisi arasındaki ilişkinin “ikimiz için sağlıksız” olduğunu kabul ediyor. Sinatraa ayrıca cinsel saldırı ve taciz iddialarını reddediyor ve Hernandez’in ilk açıklamasında atıfta bulunduğu tam ses ve video klipleri sağlayarak konuyla ilgili soruşturmalarda tam işbirliği yapacak.

Cleo Hernandez o zamandan beri Sinatraa’nın açıklamasına “benden asla özür dilemediğini” söyleyerek yanıt verdi ve ona kişisel, özel bir özür göndermesini istedi. Ayrıca olaylara ilişkin hafızasının doğru olmadığı konusunda ısrar ederek onu “iftira atmakla” suçladı. Hernandez’in saldırı / suistimal iddiaları şu anda soruşturma altında ve bu iddiaların doğruluğuna dair henüz bir sonuç olmamasına rağmen, Overwatch League ve Sinatraa’nın eski takımı gibi eSpor organizasyonlarının ondan uzaklaştığı görülüyor.

Bu iddialar muhtemelen oyun topluluğunda cinsel taciz ve saldırı konusunda daha fazla farkındalık yaratan sesleri yeniden canlandıracak. Geçen yıl, birkaç Super Smash Bros. topluluğu üyesi cinsel suistimalle suçlandığında , oyun dünyasında cinsel saldırı vakalarının ne kadar büyük olabileceğini gösterdi. Hayatta kalan birkaç farklı kişiden gelen iddialar, çok sayıda tanınmış Super Smash Bros. oyuncu ve yorumcunun sahneyi terk etmesine ve yanlış davranışları kabul etmesine yol açtı.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri