Valve, Netflix ile DOTA Anime Yapacak

Valve Corporation ve Netflix, Valve‘in 2013‘te piyasaya sürülen popüler MOBA’sı DOTA 2‘ye dayanan bir anime olan DOTA: Dragon’s Blood’u yayınlamak için bir araya geldi.

Bir medya türü genellikle başka bir tür medyadaki bir versiyona ilham verir ve bu, video oyunlarına dönüşen birçok film ve video oyunlarının filme dönüştüğü durumdur. Filmdeki video oyunu uyarlamaları çoğu zaman hedefi kaçırabilirken, TV şovlarındaki video oyunu uyarlamaları genellikle daha iyi sonuç verdi.  Sürpriz bir duyuruda, Valve Corporation ve Netflix, popüler oyun DOTA 2’ye dayanan bir anime oluşturmak için ortaklık kurdu.

DOTA 2, ilk olarak 2013 yılında Valve tarafından piyasaya sürüldü ve Blizzard’ın Warcraft 3 ile kullanılan Eskilerin Savunması (Dota) özel haritasına dayanıyordu. Valve’in MOBA türüne yaklaşımı, Güç, Çeviklik ve Zeka olmak üzere üç özellik kategorisine ayrılmış yüzden fazla farklı kahramanı içeren neredeyse on yıldır güçlü bir şekilde devam ediyor.

Netflix, Valve ile ortaklaşa, DOTA: Dragon’s Blood’un DOTA 2 dünyasına dayalı yeni bir anime olacağını duyurdu. Fragmanda çok fazla şey olmasa da izleyiciler birkaç önemli gerçeği öğreniyor. Hikaye, DOTA 2’nin birçok Güç Kahramanından biri olan Ejderha Şövalyesi Davion’u takip edecek . Fragman ağırlıklı olarak ona odaklandı ve izleyiciler, Dragon Knight’ın doğal olarak bir ejderhayla dövüştüğünü gördü. İlk sezonun sekiz bölümü 25 Mart 2021’de yayınlanacak.

Dizi, Davion’un oyuncuların tanıyacağı bir başka kahraman olan Prenses Mirana ile yollarının kesiştiğini görecek. Dizinin baş yapımcısı Ashley Edward Miller, diziyi bazı oyuncuların en sevdiği karakterler hakkında “destansı, duygusal ve yetişkinlere yönelik bir hikaye” olarak nitelendirdi. Bu dizinin, Netflix Castlevania dizisi gibi, TV-MA olarak derecelendirilmesi garanti edilmese de, büyük olasılıkla seri, Nickelodeon’un The Legend of Korra gibi birçok şovun animasyonunu da yapan Studio MIR tarafından da canlandırılacak.

League of Legends hayranları da bu yıl Arcane animasyon dizisini görmeyi umuyorlar , ancak o zamana kadar Dragon’s Blood, farklı bir MOBA hakkında bilgi edinmek için ilginç bir dizi olabilir. Bir ay daha kala DOTA 2 uzmanları, Dragon’s Blood’un oyunun sadık bir uyarlaması mı yoksa sadece iyi bir gösteri mi olduğunu bekleyip görmek zorunda kalacak. Dragon’s Blood 25 Mart 2021’de Netflix’te prömiyer yapacak.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri