Xbox Gelecek Olan Erişilebilirlik Özelliklerini Açıkladı

Xbox, yeni erişilebilirlik özelliklerini duyurarak Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü’nü kutluyor. Engellilerin oynamasına yardımcı olacak daha fazla oyuna yatırım yapan Sony oyuncuların oyunu kendi gözleriyle kontrol etmelerine izin vermek için görünüşe göre Xbox, ek kapsayıcılık özelliklerini de uygulamak istiyor.

Engelli kişiler için teknolojiye kapsayıcı erişime odaklanan Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü’nü kutlamak için Xbox Erişilebilirlik Direktörü Anita Mortaloni, şirketin video oyunları endüstrisinde erişilebilirliği teşvik etmek için taahhüt edeceği yeni yolları duyurdu. Mortaloni, son zamanlarda şirketin kapsayıcılığa olan bağlılığına yönelik bir dizi duyuru yaptı.

Açıklanan şeylerden biri, Xbox Erişilebilirlik Insider League veya XAIL idi; bu, erişilebilirlikle ilgili olarak Xbox’a veya geliştirme stüdyolarına geri bildirim sağlama konusunda bir engele sahip olduğunu belirtenler için bir yol. Sistem, doğrudan geri bildirim yapmanın kolaylaştırılmış bir yolunu sağlamak için uygulanmıştır ve bir engele sahip olan herkese açıktır. Geri bildirim, oyuncuların bu tür konular hakkında fikir vermeleri için tartışmasız çok önemli bir yoldur, özellikle gittikçe daha fazla şirket daha kapsayıcı olma yolları uygularken.

Mortalini’nin duyurduğu diğer özellik, Xbox Oyun Erişilebilirlik ekibinin bir Oyun ve Engelli Oyuncu Deneyimi Kılavuzu oluşturmasıydı. Xbox web sitesinin kendisi, kılavuzun oyunu engelleyebilecek engel türleri hakkında “bütüncül bir anlayış” sağlamak için orada olduğunu, aynı zamanda oyuncu engelliler topluluğunun işbirliği yapıp belirli oyunlar hakkında geri bildirimde bulunmasının bir yolu olabileceğini söylüyor.

Bu özellikler övgüye değer bir yaklaşımdır. AbleGamers gibi hayır kurumları ile, video oyunlarının engelli kişiler için daha erişilebilir hale gelmesinin önünü açan Xbox gibi şirketler, insanların yaşamlarında gerçek bir fark yaratma ve oyunculara erişilebilirlik sorunları hakkında geri bildirim sağlamaları için yollar oluşturma çabasına sahip. Başkalarını engelli bir oyuncu olmanın ne anlama geldiği konusunda eğitmek, milyarlarca kişinin tutkulu olduğu her şeyi kapsayan bir eğlence için doğru yönde atılmış bir adımdır.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Add to Collection
No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Steam Yeni Fiyat Zamlarını Duyurdu Steam Cadılar Bayramı İndirimleri